مهرداد محمدی

توسعه دهنده وب

طراح و برنامه نویس سایت

فریلنسر

ورزشکار

عاشق فیلم و سریال

گیمر

مهرداد محمدی

توسعه دهنده وب

طراح و برنامه نویس سایت

فریلنسر

ورزشکار

عاشق فیلم و سریال

گیمر

مطالب وبلاگ

شغل مناسب برای تیپ شخصیتی INFJ

شغل مناسب برای تیپ شخصیتی INFJ

بهتره که انسان شکست بخورد در حالی که برای یک چیز شگفت انگیز، چالش پرماجرا و نامشخص تلاش می کند، تا اینکه بگوید ‘من نمیخواهم تلاش کنم چرا که امکان پیروزی کامل وجود ندارد’

جیمی کارتر

افراد تیپ شخصیتی حمایتگر یا INFJ خود را در موقعیتی می بینند که بسیاری از کارهای شرکتی برای آنها نامناسب است و بیشتر مختص کسانی است که به دنبال وضعیت و منابع مادی هستند.

این افراد می توانند کاری را پیدا کنند که در هر فیلد و رشته ای برای آنها مناسب باشد.

در حقیقت باید گفت که این افراد با یک مشکل بزرگ دست و پنجه نرم می کنند، به خصوص در اوایل شروع کار حرفه ای خود و آن این است که چگونه از بین چندین راه بسیار متفاوت شغلی که هر یک شرایط ایده آل خود را دارد، یکی را انتخاب کنند.

این موضوع می تواند در ابتدا جذاب بنظر برسد اما کمی ناراحت کننده است چرا که انتخاب یک شغل و حرفه کاری به معنای رها کردن سایر انتخاب های پیش رو خواهد بود.

حقیقت، زیبایی و هدف

تیپ شخصیتی حمایتگر احتیاج دارد که یک مفهوم را در شغل انتخابی خود پیدا کند و از این طریق با مردم در ارتباط بوده و به آنها کمک کند.

کار کردن یک شخص تیپ شخصیتی INFJ به عنوان یک فروشنده و یا کار در حوزه مارکتینگ اتفاقی نادر است.

علاقه زیاد برای کمک و ارتباط با مردم، کارهای زیر را برای این گروه جذاب می کند:

  • سلامت عمومی
  • مشاوره
  • روانشناس
  • پزشکی
  • مربی زندگی و ارتقا شخصی
  • راهنمای روحانی و معنوی

احتیاج حمایتگرها به انتخاب یک کار پرمعنا ختم نمیشود چرا که هر کار خلاقانه ای میتواند پرمعنا باشد و در نهایت یک کار خلاقانه میتواند در هر جایی که هست به شخصی کمک رسانی کند.

شخصیت حمایتگر همیشه به دنبال خلاقیت است. آنها تلاش می کنند تا از بصیرت خود برای برقراری ارتباط بین اتفاقات و رویدادها استفاده کنند. به معنای ایجاد یک تغییر اساسی در زندگی دیگران.

برای تیپ شخصیتی INFJ، پول و شغل کارمندی و یا حتی تبدیل شدن به کارمند نمونه در مقایسه با زندگی براساس ارزش و اصول هایشان غیر قابل مقایسه است.

یک عنوان اینجا

نیازهای یک تیپ شخصیتی INFJ به سختی در یک محیط کارمندی و شرکتی تامین می شود در جایی که شخص حمایتگر مجبور است خط مشی خودش و یا شخص دیگری را مدیریت کند.

به همین خاطر افراد با تیپ شخصیتی حمایتگر بیشتر در شغل های مستقل مانند مدیریت و رهبری و یا به سادگی، ایجاد کسب و کار خودشان دیده می شوند.

یعنی دیگه اثبات از این واضح تر که الان تو سن ۲۷ سالی سه ساله که فریلنسرم و به دنبال کسب و کار خودم 😆

اگر این فراد به سمت و سوی یک کار مستقل بروند بیشتر بر روی اعمال تفکرات و خلاقیت های شخصی خود در کنار برقراری دوستی در هر چیزی که انجام می دهند و در کارشان هستند.

این موضوع یکی از مهمترین هدایایی است که می تواند برای آنها ارزشمند باشد.

زمانی که این افراد از نقش های بیش از حد فروتنانه و پشتیبان که زمینه رقابتی برای آنها وجود ندارد، بیرون می آیند بیشتر به سمت موقعیت هایی می روند که امکان ایجاد یک تغییر و ارتقا شخصی در آن وجود داشته باشد.

گروه تیپ شخصیتی INFJ به طور معمول به دنبال حرفه های پرمعنایی از جمله موارد زیر نیز میروند:

  • نویسنده
  • ارتباطات موثر
  • نویسنده وبلاگ های محبوب، داستان ها و فیلم نامه ها

موسیقی، طراحی و نقاشی نیز از جمله کارهایی است که برای آنها جذابیت دارد.

همه موارد ذکر شده به صورت عمیقی می توانند بر رشد شخصی، اخلاق و معنویت تاثیر بگذارند.

البته من در کنار طراحی سایت، برنامه نویسی رو انتخاب کردم که بتونم در نهایت با توانایی خودم یک محصول کامل رو ایجاد کنم که به کار مردم بیاد. در ضمن باید گفت که توی برنامه نویسی عمق زیادی هست، مثل درس های زندگی، یادگیری و خلق موجودیت شگفت انگیز و خاص 😄😄

این افراد اگر در شغل و حرفشان، احساس عدم اهمیت به نیازهای شخصی، کار تکراری و یا تضاد را تجربه کنند، این موقعیتی است که آنها با شغل خود با مشکل مواجه می شوند.

شغل های با این خصوصیات باعث نا امیدی و عدم رضایت زیاد آنها در کار می شود. باید اشاره کرد که کار کردن در محیط عیب جو (پر از انتقال) همراه با فشار زیاد برای رعایت سیاست های یک شرکت بسیار برای این گروه آزار دهنده است.

شخصیت های INFJ بسیار هوشمند هستند و میتوانند در زمینه های بیان شده به خوبی عمل کنند اما برای اینکه به طور کامل، شاد و خوشحال باشند باید به شیوه ای کار کنند که در جهت ارزشهای آنها باشد و تاحدودی به آنها حس استقلال داده شود.

این افراد به موقعیت های یادگیری و رشد شخصی در کنار کمک به مردم و مشارکت در کارهای انسان دوستانه نیاز دارند.

ادامه: رفتارها و عادات تیپ شخصیتی INFJ در محیط کار

 

برچسب ها:
۱ دیدگاه
درج دیدگاه